lymfodrenáž
TLAKOVÁ LYMFODRENÁŽ


Lymfodrenáž predstavuje zvláštny druh tlakovej masáže, ktorá pomáha rozpustiť lymfatický systém a tak podporuje prietok lymfy. Uvoľnia sa lymfatické uzliny a spriechodnia lymfatické cievy, čím sa odpadové látky a toxíny posúvajú postupne až do lymfatického centra, kde sa lymfatický obeh spája s krvným. Lymfa prúdi z poškodených partií tela do krvného obehu. Krvou sa dostáva do pečene, kde nastáva recyklácia živiny, stavebné látky a vitamíny sa vracajú späť do krvného obehu. Odpad a toxické látky sa prostredníctvom obličiek dostanú z tela von.
Na výkon lymfodrenáže sa používa prístroj pre sekvenčnú tlakovú masáž, ktorý sa skladá z vlastného prístroja a drenážnych návlekov.
Návleky sú viackomorové, čím dosiahneme intenzívnejšiu drenáž. Princíp činnosti spočíva v postupnom nafukovaní jednotlivých komôr návleku.


Tlaková masáž je účinná na:
  • zníženie hmotnosti
  • odstraňovanie celulitídy a lymfatických opuchov
  • odvodnenie a detoxikáciu tela
  • aktiváciu lymfatického systému a krvného obehu
  • prevenciu proti kŕčovým žilám
  • pôsobí proti syndrómu ťažkých nôh

Odporúčania pre maximálne výsledky:
Ošetrenie trvá 40 minút. Odporúčame 10 až 12 návštev, 2-3 krát do týždňa.
Pri ošetrení na zariadení odporúčame používať anticelulitídné krémy, ktoré zefektívnia výsledky.
Dostatočný pitný režim pozitívne vplýva na účinky tlakovej masáže.


Účinky
Lymfodrenáž veľmi dobre pôsobí ako prevencia proti celulitíde a redukuje už vzniknutú pomarančovú kožu. Zlepšuje a reguluje žilový obeh, uľavuje nohám s kŕčovými žilami a odstraňuje opuchy nôh. Zdravý lymfatický systém, očisťuje organizmus od toxínov a odpadových produktov. Tým pádom zlepšuje vzhľad pleti, obnovuje činnosť orgánov, organizmus je celkovo regenerovaný, očistený, pružný, zdravý... znovuzrodený. Lymfodrenáž je jediný fyziologický spôsob ošetrenia kože a podkožia, ktorý môže spôsobiť ich regeneráciu. Cielená regenerácia ohrozenej partie starnúcej kože je problém nie len pre dermatológiu, ale i pre kozmetiku. Moderná kozmetika je nemysliteľná bez znalosti lymfatického systému, na ktorom visí bremeno transportu tkaninového moku a na ktorý žilný systém zo svojej zákonitej funkcie nestačí. Lymfodrenáž zlepšuje metabolizmus celého organizmu a pôsobí na jeho celkovou detoxikáciu.

Doprajte si lymfodrenáž pomocou prístroja.
Je to prístroj odstraňujúci dôsledky nesprávnej životosprávy a nedostatku pohybu, ktoré majú za následok zlú látkovou výmenu.

Ako prístroj funguje?
Najprv sa oblečiete do trička, legín (alebo niečoho podobného) a ponožiek, ktoré si prinesiete sebou. Na to vám oblečú zvláštne "nohavice" pripomínajúce lyžiarske oblečenie. Z nich trčí množstvo tenkých hadičiek. Tie sa napoja na prístroj, a ten postupne nafukuje "nohavice" od prstov na nohách smerom k bokom, bruchu až po rebrá. Rytmické tlakové vlny povoľujú a opäť nafukujú "nohavice" a trochu pripomínajú zovretie, ako keď vám merajú krvný tlak. Procedúra trvá asi 40 minút a je veľmi príjemná. Ich prostredníctvom sa aktivuje "lenivý" lymfatický systém, čím sa odvádza z tela tkaninová tekutina obsahujúca splodiny látkovej výmeny.
Prístrojová lymfodrenáž pomáha odstraňovať celulitídu i tzv. pivné brucho u pánov, výrazne modeluje postavu – zmenšuje obvod stehien, bokov a brucha (a to už po 7–10 procedúrach až o 3–5 cm), odstraňuje únavu nôh, po pôrode spevňuje brušné svaly a celkovo detoxikuje organizmus.
Okrem iného je prístrojová a manuálna lymfodrenáž priamo indikovaná ako najlepšia terapia chronických phlebitických opuchov, posttrombotického syndrómu, varikózit (tvorba krčových žil) behom tehotenstva, po pôrode spevňuje brušné svaly, varixov, profylaxie hlbokých trombóz, diabetických nôh, bércových vredov, celulitídy, ale predovšetkým primárneho či sekundárneho lymfatického opuchu (lymfedému).

Cenník procedúr a kozmetiky